Karaosmanoğlu, “Erdemli, iradeli ve cesaretli gençler ülkemizi şahlandıracak”

Tarih: 13 Mayıs, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyük Birlik Partisi’nin şehit lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun doğup büyüdüğü Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki Şeyh Edabali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Liselerine kazandırılan bilgisayar sınıfı için bir kez daha teşekkür eden öğrenciler, Kocaeli’de bulunmaktan ve güzelliklerini gezmekten dolayı duydukları memnuniyeti de Karaosmanoğlu’na ifade ettiler. Misafirleri olan öğrencilere duygularını ifade eden Karaosmanoğlu, “Tarih bilincine sahip, geleceğe olan inancı sağlam bir nesil, o ülkenin en büyük hazinesidir. Gençler, ülkemizin en büyük zenginliğidir. Bu nedenle Erdemli, iradeli ve cesaretli gençler ülkemizi şahlandıracaktır” dedi.“GELECEĞİN GÜÇLÜ TÜRKİYE’SİNDE SÖZ SAHİBİ OLUN”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram’ın da katıldığı birliktelikte, Şeyh Edabali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Halit Seyfullah Aydoğan’ın liderliğinde Kocaeli’ye gelen gençlerle yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, bilgi ve tecrübelerini gençlere aktarırken şunlara da değindi: “Gençlerin geleceğe sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. Gençlere güveniyorum ve onların idealleri için çalışmalarını arzu ediyorum. Kendinize güvenin ve aldığınız kararlarla geleceğin güçlü Türkiye’sinde söz sahibi olun. Yerinizde asla durmayın ve yolunuza devam edin. Gençlerden kendilerini küçümseyenlere de ders vereceğine inancımda tamdır” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZ VİZYONU GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE GELİŞECEK”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi’nin de yer aldığı görüşmede bir ülke için gençliğin asıl güç olduğunu da vurgulayan Karaosmanoğlu, “Ülkemiz vizyonu gençlerimizle birlikte gelişecek. Bu noktada işte sizlere büyük bir görev düşmektedir. Sizleri seviyoruz ve bunu ortaya koyduğumuz hizmetlerimizle de ispat ediyoruz” ifadelerini sarf etti. Birliktelik çekilen hatıra fotoğraflarının ve hediyeleşmenin ardından sona erdi.