Büyükşehir Satranç Ligi’nde altıncı etap geride kaldı

Tarih: 19 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde organize ettiği Okullar arası Satranç Ligi’nin altıncı etabı tamamlandı. Altıncı etabın sonunda ilkokul kategorisinde Derince Turgut Reis İlkokulundan Halil Maden, Ortaokul kategorisinde İzmit Özel Atafen Ortaokulundan Alperen Sel ve lise kategorisinde Körfez Fen Lisesi’nden Süha Özel birinci oldu.

BAŞİSKELE SPOR SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İlkokul, Ortaokul, Lise kategorisinde düzenlenen ligin altıncı etabı Başiskele Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

DERCEYE GİREN ÖĞRENCİLER
Cumartesi ve Pazar günü süren ve zevkli mücadelelere sahne olan altın etabın sonunda dereceye girenler belli oldu. Dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Altıncı turda dereceye giren öğrenciler şöyle:

İlkokul kategorisinde
1- HALİL MADEN / DERİNCE TURGUT REİS İLKOKULU
2- BEDİRHAN BEKRİ / ÇAYIROVA 3 RENK KOLEJİ
3- ECRİN ZEYCAN ŞAHİN / ÇAYIROVA 3 RENK KOLEJİ

Ortaokul kategorisinde
1- ALPEREN SEL / İZMİT ÖZEL ATAFEN ORTAOKULU
2- ÖMER GÖLLÜ / İZMİT ŞEHİT ÜMİT BALKAN ORTAOKULU
3- ALİ İNAL / GÖLCÜK HİSAREYN ORTAOKULU

Lise Kategorisinde
1- SÜHA ÖZEL / KÖRFEZ FEN LİSESİ
2- SERVET HAKAN ALTAY / İZMİT KOCAELİ FEN LİSESİ
3- SİDAR BABAOĞLU / DİLOVASI ÖZEL ENKA TEKNİK OKULLARI

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
Büyükşehir Okullar arası Satranç ligi, 8 etap üzerinden her ay bir turnuva olacak şekilde gerçekleştiriliyor. Sekiz ayın sonunda İlkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde birinci olan okullara bilgisayar sınıfı, ikinci olan okullara fen laboratuvarı, üçüncü olan okullara ise kütüphane yapılacak.

YEDİNCİ ETAP MAYIS’TA
Lig Haziran ayına kadar devam edecek. Satranç Ligi’nin yedinci etabı Mayıs ayı içinde yapılacak. Sekiz etap sonunda, okulların en iyi üç sporcusunun tüm etaplardaki puanları toplanarak, her kategoride, en iyi üç sporcusu olan okula ödül verilecek. İlkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde birinci olan okullara bilgisayar, ikinci olan okullara fen laboratuvarı, üçüncü olan okullara ise kütüphane yapılacak.