Turan Güneş’te 2. etap yol çalışması başladı

Tarih: 10 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

İzmit Turan Güneş Caddesi’nde yapılan asfalt çalışmalarının 2. etabı başladı. Bu nedenle toplu taşıma araçlarının bölgede sorun yaşamamaları için yeni alternatif güzergâhlar belirlendi. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği 1. ve 2. etabı birlikte devam eden asfaltlama çalışmaları 3. ve 4. etaplarda da nisan ayı sonuna kadar sürecek.

ALTERNATİF GÜZERGÂH
Yapılan yeni düzenlemeye göre toplu taşıma araçları Yeşilova istikametinde; Üçyol-Turan Güneş Caddesi- Adnan Menderes Caddesi-Sezgin Sokak-Özden Sokak-A. Ziya Sokak-F. İzmidi Caddesi-Seymen Caddesi-Güneyli Sokak- Arkan Sokak-Turan Güneş Caddesi güzergâhında devam edecek. Çarşı istikametine doğru gidecek toplu taşıma araçları ise Turan Güneş Caddesi- Muhsin Yazıcıoğlu Sokak-Didem Sokak- Ulubatlı Hasan Sokak- A. Ziya Sokak- Özden Sokak- Bade Sokak-Ş. Kazım Sokak üzerinden tekrar Turan Güneş Caddesi’ne çıkabilecek.

14 BİN TON ASFALT KULLANILACAK
Turan Güneş Caddesi’nde başlatılan asfaltlama çalışmasında toplamda 14 bin ton sıcak asfalt kullanılması hedefleniyor. 4 bin 500 metre olan yol için binder ve aşınma olmak üzere iki tabaka halinde asfalt seriliyor. Asfaltlama çalışması 4 etap halinde gerçekleşecek. 1. etaptaki çalışmalar; otoyol köprüsü ile Seymen Caddesi arasında devam ederken, 2. etapta Seymen Caddesi ile Özden Sokak arasındaki çalışmalar da başladı. 3. etap Özden Sokak İle Adnan Menderes Caddesi girişine kadar olan kısım ile 4. etapta Adnan Menderes Caddesi ile Santral Kavşağı arasındaki kısımlara önümüzdeki günlerde başlanacak.

KALDIRIMLAR YENİLENİYOR
Turan Güneş Caddesi’nde bozulan yolların asfaltlama çalışmasının yanı sıra kaldırımlar da yenileniyor. Otoyol Köprüsü ile Adnan Menderes Caddesi arasındaki kaldırımlar baskı beton tekniği ile yapılıyor. Adnan Menderes Caddesi ile Santral Kavşağı arasındaki kaldırımlar ise granit kaplama yapılacak. Bunun yanı sıra yol ve kaldırım aydınlatmalarında dekoratif aydınlatma ledleri kullanılacak. Bütün etapların bir ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım