Ahmet ÇELEBİ

Ahmet ÇELEBİ
  • Ahmet ÇELEBİ
  • Daire Başkanı
  • 0262 321 68 09 / 3002

14 Mayıs 1979 Kütahya doğumlu olan Çelebi İlk ve orta eğitimini Kütahya’da, liseyi Denizli Lisesinde okudu. 2004 yılında Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsünde “Kent ve Ulaşım Sistemleri Yönetimi” programında “Trafik Kazalarının Mekansal Analizi” konulu çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı.

2004-2007 yılları arasında özel sektörde inşaat mühendisi, kısım şefi ve şantiye şefi olarak çalıştı. 2007 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğünde göreve başladı. 2010 yılında Ulaşım Planlama Şube Müdürü, sonrasında Ulaşım Dairesi Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü, Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Planlama Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Bu süreçte; 2035 Kocaeli Ana Ulaşım Planı, Kocaeli Lojistik Master Planı ve Stratejilerinin Belirlenmesi, Kocaeli Geneli Karayolu Koridorları Projeleri, Yol ve Katlı Kavşak Projeleri, Sekapark-Otopark Arası Tramvay Projesi, Kuzey LRT Metro Projesi, Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Trafik Kontrol Merkezi projelerinin yürütücülüğünü yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübünde Karate, Tekvando ve Atıcılık dallarından sorumlu spor yöneticiliği yapan Çelebi, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu yönetim kurulu üyeliği yaptı.

20 Kasım 2017 tarihinden itibaren, Bilecik İl Özel İdaresinde Teknik İşlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Çelebi 1 Temmuz 2019 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına atanmıştır. İngilizce bilen Çelebi, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım